Otevřený turnaj v iboccie O pohár starosty Osové Bítýšky

25. 9. 2018

IMG 0627V sobotu 22. září uspořádal Handicap Sport Club Velké Meziříčí společně s iSK Vysočina již 8. ročník otevřeného turnaje O pohár starosty Osové Bítýšky v integrované boccii.

Tento turnaj se konal v tělocvičně, Centrum kultury, sportu a zájmových činností Osová Bítýška. Hala je zcela bezbariérová a zajišťuje veškeré pohodlí handicapovaným sportovcům.
Do tohoto turnaje se přihlásilo 10 družstev.
Slavnostního zahájení turnaje se zúčastnil starosta Osové Bítýšky p. Josef Mach, který věnoval poháry do turnaje a ředitel školy Mgr. Milan Malý.
Každé družstvo odehrálo ve dvou skupinách 4 záspy a v odpoledních hodinách si zahrálo o konečné umístnění v turnaji. Do bojů o 3. místo se probojovalo domácí družstvo Stacionář Zdislava kapitána Zbyňka Slámy a družstvo Lužáci 2 kapitána Martina Bandžucha z Pardubic. Družstvo Zbyňka Slámy prodalo v tomto zápase natrénované hodiny a 3. místo bylo nejlepší umístění v tomto turnaji od roku 2010.
Ve finále nastoupili proti sobě vítězové skupin, domácí družstvo Malcovi z Laviček a družstvo Vitáskových ze Žďáru nad Sázavou. Svou skvělou hrou družstvo Malcových potvrdilo roli favorita a po zásluze si odvezli 1. místo.
Předání cen a pohárů těm nejlepším a poděkování všem se zúčastnil místostarosta Osové Bítýšky doc. Ing. Jaroslav Katolický, Ph.D. a ředitel školy
Mgr. Milan Malý.
Sportovní klub děkuje všem, kteří nám zajistili zázemí při turnaji správcové sportovní haly, kuchařkám ve školní jídelně a všem dobrovolníkům.
Sponzorům, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, MŠMT, Wiegel CZ žárové zinkování a obci Vídeň.
Mediálním partnerem sportovního klubu jsou: ,,Noviny Vm.cz", ,,Velkomeziříčsko" a Medřičské listy.

Jiří Charvát
Předseda
Handicap Sport Club Velké Meziříčí,z.s.

IMG 0398 IMG 0406 IMG 0491
IMG 0515 IMG 0525 IMG 0534