Závod vlčat a světlušek, okresní kolo

23. 5. 2018

6P8A0009V sobotu 12. května 2018 se v okolí Hrbova a Svařenova uskutečnil dlouho očekávaný závod vlčat a světlušek.

Již brzy ráno se začali účastníci sjíždět ze všech koutů Vysočiny (Pelhřimov, Moravské Budějovice, Luka nad Jihlavou, Třebíč, Jemnice a Jihlava), aby změřili své síly, prohloubili týmovou spolupráci a užili si den. Tématem závodu se stal známý seriál Byl jednou jeden život. Soutěžící se tedy převtělili v červené krvinky, které měly za úkol projít trasu celým tělem a na stanovištích, symbolizujících jednotlivé tělní orgány, plnit různorodé úkoly. V ledvinách poznávali přírodu, v mozku hledali poztrácené informace, zachraňovali bílé krvinky a bojovali s nimi proti zlým bacilům. Na každém stanovišti získali vysloužený počet bodů a kyslík v podobě balónku. Po dokončení oběhu tělem, tedy po vyplnění úkolů na všech stanovištích, se krvinky se vrátily zpět do plic, kde na každého čekal odpočinek a občerstvení.

Mezitím co se výpočetní centrum snažilo vypořádat s bodovými hodnoceními a vytvořit tabulku s vítězi, bezmála dvě stě lidí v červeném oblečení zaplnilo hrbovské hřiště a krátilo si čas oblíbenými skautskými hrami. Po vyhlášení výsledků, rozdání skvělých cen (mezi nimi byl i dort!) a společné fotce jsme se v dobré náladě vydali domů za zaslouženým odpočinkem. Navzdory akčnímu programu se celá akce obešla bez zranění, vlastně celý den se zdravotník nemusel zvedat ze židle.

Tímto bychom chtěli poděkovat několika sponzorům, bez nichž by celý závod nemohl být v takovém rozsahu realizován: město Velké Meziříčí, obce Hrbov a Svařenov, Lidl Česká republika v. o. s., POEX Velké Meziříčí, a. s.; XTline s. r. o.; Automotive Lighting s. r. o. Děkujeme!

A děkujeme i všem účastníkům, doprovodům a organizátorům za vytvoření skvělé atmosféry a neopakovatelné akce!

Za skauty z Velkého Meziříčí Marie Procházková (Azuritek)

6P8A0081 6P8A0125 6P8A0322
6P8A0361 6P8A0453 6P8A0538