Titul Mezinárodních Mistrů České republiky 2018 v curlingu vozíčkářů patří curlerům z Handicap Sport Club Velké Meziříčí

4. 5. 2018

IVoXipAm9SJBjrXy6WX0nDH425U6Pnt875HchZH1glOGBkMrkvxaxnCsLLKdnw5a8rLp2xYcbCSRltzLq4zImlngI5zDNWz5U1e98n2pGE20fCMOiYY2OlbX9Ztd743pIgGdpB4nSQw1354-h899-noVe dnech 28. a29. dubna se odehrálo v pražských Roztylech Mezinárodní Mistrovství české republiky v curlingu vozíčkářů. Do tohoto turnaje se nominovala šestice týmů Mezinárodní ligy ročníku 2017-2018.

Bohužel se omluvilo družstvo z Německa, které nahradil tým Jedličkova ústavu Praha B. Družstva byla rozlosována do dvou skupin. Skupiny A: výběr reprezentace Slovenska, účastník paralympijských her v tomto roce a vítěz ligy, družstvo Itálie a Jedličkův ústav Praha B (JÚ B). Skupiny B: družstvo Jedličkova ústavu Praha A (JÚ A), družstvo Polska a družstvo z Velkého Meziříčí.

V základní části Velkomeziříčští curleři porazili favorizovaný tým JÚ A, a skvělým závěrem uhráli remízu s týmem Polska. Do semifinále tedy postupovali z prvního místa ve skupině.

V neděli ráno na naše hráče čekal, nevyzpytatelný soupeř JÚ B. Naši hráči měli slabší začátek, ale po půlce hry si celkem přesvědčivě vybojovali postup do finále. Druhé semifinále odehrál výběr Slovenska a JÚ A. Po vyrovnaném boji si postup do finále vybojoval v samém závěru výběr Slovenska. Velkomeziříčské družstvo proti silnému soupeři a vítězi několika předešlých turnajů MMČR hrálo soustředěně a během celého zápasu udělalo méně chyb než soupeř. Po vyrovnané půlce a stavu 2:2 naši hráči zahráli lepší kameny, dostali se do vedení a zaslouženě vyhráli 8:4. Po 2. místu z roku 2016 je tento výsledek jeden z nejvíce ceněných v celé historii sportovního klubu. 3. místo si vybojovali hráči JÚ A, 4. místo JÚ B, 5. místo Polsko a 6. místo Itálie.

Velkomeziříčské družstvo odehrálo turnaj ve složení Michaela Brabcová (Charvátová), Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Jaroslav Polívka a kapitán (skip) Martin Tluk. Zásluhu na tomto úspěchu má i dvojice Bohumír Dvořák a Pavel Chovanec, kteří jsou členové družstva, ale do finálových bojů nezasáhli.

Sportovní klub děkuje MŠMT, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, Českému svazu curlingu, obci Vídeň, firmě Wiegel CZ žárové zinkování a ostatním za finanční podporu našeho klubu, bez kterých by naši sportovci tento jedinečný úspěch nedosáhli.