PM - San Benedetto del Tronto

San Benedetto del Tronto - Itálie

Toronto

Oficiální stránky města San Benedetto del Tronto zde.

Protokol o záměrech - San Benedetto del Tronto

thumb_protokolozamerech..jpgStarostové měst San Benedetto del Tronto a Velké Meziříčí, Doménico Martinelli a Ing. František Bradáč, podepsali 25. července 2003 "Protokol o záměrech" nabízející možnost dalšího upevnění přátelských vztahů a spolupráce.

Číst více...

San Benedetto del Tronto

Návštěva v italském městě San Benedetto del Tronto

Starosta Bradáč a starosta Martinelli (uprostřed) těsně po podpisu dohody o záměru italsko-české spolupráce. Zcela vlevo radní Lorenzetti.

Na pozvání starosty italského města San Benedetto del Tronto pobývali čtyři zástupci našeho města v tamních končinách. Vzhledem k tomu, že Italové navrhli, aby do jejich města přijeli lidé nejrůznějších profesí - včetně zemědělství - na cestu k nim se tedy z Velkého Meziříčí vydali starosta František Bradáč, radní a zároveň podnikatel Josef Komínek, radní Ivana Bíbrová, která je profesí učitelka a za zemědělce člen zastupitelstva - Jiří Vávra. Partnerská spolupráce se zmíněným italským městem začala původně na zdejší hotelové škole, která do tamních míst posílá svoje studenty na praxi. A bylo to právě u příležitosti jednoho z Gastrodnů, kdy Italy přijal na radnici velkomeziříčský starosta. Tam se zrodila myšlenka vzájemné spolupráce i v jiných oblastech, a italský starosta Domenico Martinelli tehdy pozval svůj český protějšek na návštěvu k nim.