Adventní světýlka

Pavel Stupka (2)Mezi nejkrásnější období v roce patří vánoční svátky. Každý rok se proto na první adventní neděli, na náměstí Velkého Meziříčí, rozsvěcuje vánoční výzdoba města. Za přispění dětí s rozsvěcenými lucerničkami či lampióny a za zvuku koled se rozzáří celé město. Sváteční atmosféru tomu dodá nebeský pošťák, který převezme přáníčka od dětí.

 

Bezmála dva tisíce lidí rozsvítily vánoční stromeček

tit copyZahájení adventu mají lidé spojené s rozsvícením vánoční výzdoby na velkomeziříčském náměstí. To letošní proběhlo první adventní neděli 1. prosince, kdy se rozzářil nejen vánoční strom před radnicí, ale i nová městská světýlka na sloupech veřejného osvětlení, po odpočítání ředitele Jupiter clubu Milana Dufka.

Číst více...

2. 12. 2018 Vánoční strom na náměstí už září

IMG 6739Deštivou a mlhavou první adventní neděli ve Velkém Meziříčí prozářil vánoční strom. Lidé se sešli k jeho rozsvícení spolu s vánoční výzdobou na náměstí.

Číst více...

3. 12. 2017 Děti kouzelnou formulkou zahnaly temnotu a rozsvítily město

IMG 1955Podobně jako v okolních městech a vesnicích, tak i ve Velkém Meziříčí byl počátek adventní doby ve znamení rozsvěcení vánočního stromu a výzdoby města.

Číst více...

27. 11. 2016 Začal advent. Meziříčí jej přivítalo rozsvícením vánočního stromu

advent 2016Pět, čtyři, tři, dva, jedna, světlóóó... Vánoční strom, lípy, hvězdy a celá vánoční výzdoba města se na ten povel rozzářily a odměnou za to byl potlesk přítomných. Lidé dnes v podvečer na velkomeziříčském náměstí přivítali příchod adventu.

Číst více...

29. 11. 2015 Rozsvícení adventních světýlek

1Lidé s deštníky a malé děti s lampiony, svíčkami i prskavkami se sešli v neděli 29. listopadu na velkomeziříčském náměstí, aby společně přivítali příchod adventu. Počasím, jež Vánoce nepřipomínalo ani zdaleka, se odradit nenechali. Společně rozsvítili světýlka nejen na bohatě nazdobeném smrku před radnicí, ale i na lípách a sloupech na náměstí i na Novosadech.

Číst více...

30. 11. 2014 Rozsvícení adventních světýlek

svetylka 2014V neděli 30. listopadu se i přes nepříjemné vlezlé sychravé počasí zaplnilo náměstí k události rozsvícení vánoční výzdoby města.

Číst více...

1. 12. 2013 Meziříčské náměstí rozzářila světýlka

adventNa první adventní neděli 1. prosince byla slavnostně rozsvícena vánoční výzdoba na náměstí, vánoční strom, ozdobené lípy a svíticí vločky na Novosadech. Konala se tradiční akce Adventní světýlka.

Číst více...

Nahoru