Adventní světýlka

Pavel Stupka (2)Mezi nejkrásnější období v roce patří vánoční svátky. Každý rok se proto na první adventní neděli, na náměstí Velkého Meziříčí, rozsvěcuje vánoční výzdoba města. Za přispění dětí s rozsvěcenými lucerničkami či lampióny a za zvuku koled se rozzáří celé město. Sváteční atmosféru tomu dodá nebeský pošťák, který převezme přáníčka od dětí.

 

2. 12. 2018 Vánoční strom na náměstí už září

IMG 6739Deštivou a mlhavou první adventní neděli ve Velkém Meziříčí prozářil vánoční strom. Lidé se sešli k jeho rozsvícení spolu s vánoční výzdobou na náměstí.

Číst více...

3. 12. 2017 Děti kouzelnou formulkou zahnaly temnotu a rozsvítily město

IMG 1955Podobně jako v okolních městech a vesnicích, tak i ve Velkém Meziříčí byl počátek adventní doby ve znamení rozsvěcení vánočního stromu a výzdoby města.

Číst více...

27. 11. 2016 Začal advent. Meziříčí jej přivítalo rozsvícením vánočního stromu

advent 2016Pět, čtyři, tři, dva, jedna, světlóóó... Vánoční strom, lípy, hvězdy a celá vánoční výzdoba města se na ten povel rozzářily a odměnou za to byl potlesk přítomných. Lidé dnes v podvečer na velkomeziříčském náměstí přivítali příchod adventu.

Číst více...

29. 11. 2015 Rozsvícení adventních světýlek

1Lidé s deštníky a malé děti s lampiony, svíčkami i prskavkami se sešli v neděli 29. listopadu na velkomeziříčském náměstí, aby společně přivítali příchod adventu. Počasím, jež Vánoce nepřipomínalo ani zdaleka, se odradit nenechali. Společně rozsvítili světýlka nejen na bohatě nazdobeném smrku před radnicí, ale i na lípách a sloupech na náměstí i na Novosadech.

Číst více...

30. 11. 2014 Rozsvícení adventních světýlek

svetylka 2014V neděli 30. listopadu se i přes nepříjemné vlezlé sychravé počasí zaplnilo náměstí k události rozsvícení vánoční výzdoby města.

Číst více...

2. 12. 2012 Rozsvícení adventních světýlek

svetylka 31 20121204 1968403241[1]Vánoční strom i světelná výzdoba na náměstí se rozzářila. Tradiční akci Adventní světýlka pořádá Jupiter club. Její součástí bylo také představení nové knihy o Velkém Meziříčí, kterou si přítomní mohli zakoupit a nechat podepsat od většiny autorů.

Číst více...

27. 11. 2011 Rozsvícení adventních světýlek

IMG 7915 (Medium) Na velkomeziříčské náměstí se znovu vrátil vánoční strom.

Radní našeho města se dohodli, že tuto tradici opět obnoví, a tak se před radnicí tyčí stříbrný smrk. Ten se v neděli 27. 11. vpodvečer, kdy začal advent, rozzářil adventními světýlky. ‚Zažehli' je zástupci města a Jupiter clubu (JC), ale především obyvatelé Velkého Meziříčí. Ti zaplnili celé náměstí a čekali na avizovaný program, který připravil Jupiter club.

Číst více...