Sportovec města roku 2018

IMG 8735-19791-800-600-80Nejlepšími sportovci města Velké Meziříčí za rok 2018 jsou v jednotlivcích snowboardcrossařka Sára Strnadová a fotbalista Pavel Mezlík. Mezi družstvy ocenění převzali volejbaloví junioři a fotbalový tým mužů A.

V pátek 22. března 2019 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 20. ročníku ankety o nejlepšího sportovce města v prostorách Jupiter clubu. Vítězům kategorií, které vybírala sportovní komise, předali ceny zástupci města a dvě sportovní legendy. Pozvání přijali olympijský vítěz z Nagana Martin Procházka a vůdčí osobnost československé a české basketbalové reprezentace Jiří Okáč. Zvláštní poděkování patřilo v úvodu večera Zuzaně Villertové a Zuzaně Herodesové, které se o organizaci ankety starají od jejího počátku.
Celkem oddíly nominovaly 31 jednotlivců a 23 družstev, ze kterých vybírala sportovní komise ty nejúspěšnější. Kategorie jednotlivců a družstev do 12 a 15 let byly vyhlášeny tradičně bez pořadí, u kategorií do 19 a nad 19 let komise vybrala tři nejlepší.
Nejlepšími trenéry jsou Jan Havliš (atletika), Ilona Závišková (házená), Pavol Živčic (házená), Ondřej Žaba (volejbal), Robin Kašpar ml. (fotbal) a Ivo Dostál (hokej).
Zvláštní ocenění v kategorii aktivních sportovců převzal Jakub Hejl (Freestyle mountain bike) a družstvo curlerů. Mezi neaktivními sportovci ocenění obdrželi Stanislav Tvarůžek (házená), Miroslav Buchta (házená), Jiří Pálka (lyžování), Petr Juda (volejbal), Zdeněk Parkan (fotbal), Jaroslav Hamr (hokej), Stanislav Hammer (hokej), Jaroslav Vodička (hokej).
Překvapením večera bylo exhibiční fotbalové vystoupení současné špičky světového freestyle fotbalu v podání Lucie Kevické a Petra Karáska.
Starosta Josef Komínek v úvodu poděkoval všem rodičům, trenérům a sportovcům, kterým popřál hodně úspěchů do další sezony.
„I v loňském roce město sportovcům přispělo částkou přes pět miliónů korun. Stále se snažíme zlepšovat sportovní zázemí. Letos chystáme projekt na rekonstrukci zimního stadionu a nákup nové rolby na stadion. Tam máme velký dluh," dodal starosta. Připomenul i rekonstrukci kabin na fotbalovém stadionu a realizaci sportovního areálu za Základní školou Školní.
Slavnostním večer provázel velkomeziříčský rodák Jiří Doležal, moderátor Hitrádia Vysočina.

Jednotlivci do 19 let
1. Sára Strnadová – snowboardsross
2. Jakub Němec – volejbal
3. Mike Aminu Abu – atletika

Jednotlivci nad 19 let
1. Pavel Mezlík (fotbal)
2. Martin Maštera (stolní tenis)
3. Marek Slavík (volejbal)

Družstva do 19 let
1. TJ Spartak Velké Meziříčí, junioři – volejbal
2. HHK Velké Meziříčí, starší dorost – hokej
3. TJ Sokol Velké Meziříčí, starší dorostenky – házená

Družstva do 19 let
1. FC Velké Meziříčí, muži „A"- fotbal
2. TJ Sokol Velké Meziříčí, muži – atletika
3. TJ Spartak Velké Meziříčí, muži – volejbal

Michaela Hudková

Nahoru