Sport - Dětské dopravní hřiště

Dětské dopravní hřiště

dopravni hriste Michlicek 03Dětské dopravní hřiště (DDH) bylo dokončeno na přelomu října a listopadu roku 2010.  Nachází se na ulici Oslavická ve Velkém Meziříčí a je nedílnou součástí místního dětského hřiště, které vzniklo již na jaře roku 2010.

Stavebními úpravami již vybudovaného dětského hřiště se podařilo vytvořit plnohodnotné DDH, které obsahuje všechny prvky potřebné pro výuku a výcvik dopravní výchovy pro děti a mládež.

Jeho součástí jsou vodorovné a svislé dopravní značky, křižovatka osazená semafory a kompletní imitace železničního přejezdu včetně zabudované koleje v dlažbě. Všechny tyto prvky umožňují výuku nejzákladnějších dopravních situací, s kterými mohou děti přijít do styku v běžném životě.

Součástí DDH je i sklad jízdních kol (velikosti garáže pro osobní vozidlo). Při výuce dopravní výchovy organizované lektorem si budou děti moci tyto kola zapůjčit k výcviku na DDH. 

V těsné blízkosti DDH se nachází i dvě největší základní školy ve Velkém Meziříčí. V jedné z těchto základních škol (základní škola Oslavická 1800/20) je umístěna i učebna pro výuku dopravní výchovy.

Bližší informace o dětském dopravním hřišti lze získat na webových stránkách http://www.dhvm.estranky.cz/.

Dopravní výchovu na dětském dopravním hřišti bude zajišťovat vyškolený lektor pan Radoslav Prudík, tel.: 734 402 505, 739 600 214, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Výuku dopravní výchovy a organizaci ostatních doprovodných akcí na dětském dopravním hřišti  je možné domlouvat přímo u lektora na výše uvedených kontaktech.

Dětské dopravní hřiště můžou využívat všichni zájemci nejen z řad škol, ale i z řad široké veřejnosti.

Provozní řád dětského dopravního hřiště (pdf)

Provozní řád dětského hřiště (pdf)

Financování výstavby hřišť (pdf)

Připravujeme - Sportovní areál Čechovy sady Velké Meziříčí - dokončení velkého okruhu (pdf)