Krizový štáb pokračuje v zasedání i v roce 2021

o-mesteNa prvním zasedání v novém roce zhodnotili členové Krizového štábu ORP Velké Meziříčí vývoj epidemické situace za uplynulé dny. K úterý (5. ledna) je aktuálně na celém území ORP Velké Meziříčí 202 pozitivních případů s onemocněním covid-19, z nichž je 53 osob pozitivně testovaných z Velkého Meziříčí.

 Od 18. prosince až do 15. ledna pokračuje možnost bezplatného registrování na antigenní testy pro veřejnost zdarma. V celém Kraji Vysočina mohou občané využít registraci prostřednictvím aplikace https://odbery.kr-vysocina.cz/. Odběry na území Velkého Meziříčí probíhají na parkovišti u Domu zdraví. Pojištěnci ve veřejném zdravotním pojištění se mohou objednat jedenkrát za 5 dnů. Testy se provádí metodou výtěru z nosohltanu. Výsledky jsou známy do 15 až 20 minut a testovaným se oznamují formou SMS. V případě pozitivity budou bezpříznakové osoby vyzvány k opětovnému dostavení se a provedení ověřovacího PCR testu. U osob, které mají příznaky onemocnění covid-19, se PCR testy už dále neprovádí.

V současné době se v České republice tvoří také očkovací strategie. V Nemocnici Jihlava začalo 2. ledna očkování zdravotnického personálu. Registr pro veřejnost by se měl plánovaně otevřít v polovině tohoto měsíce.

Nouzový stav vláda prodloužila do pátku 22. ledna. Nabádáme občany, aby k sobě byli navzájem ohleduplní a dodržovali vládní opatření v 5. stupni pohotovosti Protiepidemického systému České republiky (PES).

Lucie Málková

Lékárna Dům_zdraví_-_Amarlex_s.r.o.__Mapy_Google-1

Nahoru