Vše o koronaviru

Zvykli jste si na výuku online?

vyukaVážení rodiče dětí z místních základních škol,

obracím se na vás jako zástupce zřizovatele ZŠ ve Velkém Meziříčí a místních částech Mostiště a Lhotky.

Číst více...

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob

osobyNa základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou například cest do zaměstnání či obstarávání základních životních potřeb, jako je například nákup potravin.

Číst více...

Poděkování lidem z Velkého Meziříčí a okolí

o-mesteUplynul již týden od chvíle, kdy vláda zakázala všem osobám pobyt na veřejnosti bez ochranných prostředků dýchacích cest. Právě tehdy zasedlo mnoho obyvatel k šicím strojům a rozhodlo se pomáhat. Troufám si říct, že situace ve Velkém Meziříčí je v rámci našich možností stabilizovaná. Díky spolupráci města, sociálních služeb a dobrovolníků se nám podařilo zajistit dostatek roušek nejdříve pro samotné sociální pracovníky, a poté je postupně rozvážet potřebným.

Číst více...

Placení místních poplatků

Radnice2-Velké MeziříčíTímto oznamuje všem občanům, že v souvislosti s nákazou nového typu koronaviru a s ohledem na vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky je omezen provoz městského úřadu. Úředníci jsou lidem k dispozici v pondělí dopoledne (8:00 – 11:00) a ve středu odpoledne (14:00 – 17:0). Vstup do všech budov městského úřadu je v současné době povolen pouze s rouškou či s jinými ochrannými prostředky.

Číst více...

Informace k infekci koronavirem COVID-19 (aktualizováno 23. 3. 2020)

Infolinka SZU_k_epidemii_COVID-19
Vláda prodloužila omezení proti pandemii do 1. dubna. Časy nakupování pro seniory změnila (23. 3. 2020)

Číst více...

Město vyzývá občany, aby nepodceňovali nošení ochranných rukavic

rouska a_rukaviceJedním z hlavních výstupů z dnešního jednání stálé pracovní skupiny Krizového štábu Velkého Meziříčí je apel na občany, kteří dostatečně nedodržují preventivní hygienická opatření, aby je dodržovali s ohledem na zdraví všech, a to primárně při nakupování ve velkých obchodních řetězcích.

Číst více...

Za první den jsme vybrali 1000 roušek

Mesto VMVlna solidarity se šíří městem Velké Meziříčí! Nesmírně si toho vážím! Je až neuvěřitelné, jak velké množství dobrovolníků zasedlo k šicím stojům, nebo nabízí svoji pomoc formou nákupů, rozvozů či darováním materiálu na výrobu roušek.

Číst více...

Město zřizuje sběrné místo roušek

P1110539S velkou vlnou pozitivní odezvy se dnes setkala výzva, ve které město prosí občany o pomoc se zajištěním roušek pro pracovníky a dobrovolníky sociálních služeb.

Číst více...

Mateřská škola přerušuje provoz

MS SokoloŘeditelka Mateřské školy Velké Meziříčí, příspěvkové organizace Mgr. Zdeňka Požárová na základě vyhodnocení aktuální situace a po projednání se zřizovatelem rozhodla o přerušení provozu mateřské školy od středy 18. března. Důvodem je velmi nízká návštěvnost dětí na pracovišti Sokolovská, které do dnešního dne fungovalo v omezeném provozu.

Číst více...

Veřejná doprava Vysočiny a městská doprava je zdarma

busNa Vysočině budou lidé jezdit od úterý zdarma regionálními autobusy v systému Veřejné dopravy Vysočiny. Vyplývá to z pondělního rozhodnutí krajského krizového štábu. Stejně tak mohou cestující zdarma využívat služby městské hromadné dopravy ve Velkém Meziříčí. Tento režim bude platit do 24. března.

Číst více...

Denní zpravodaj

Chcete mít přehled o tom, co se děje ve Vašem městě a okolí?
Přihlaste se k odběru novinek a budete v obraze.