Město se mění: U Tří křížů bude příjemněji

15. 11. 2023

trikrize webNa místě zastavení historické poutní cesty do Netína, a zároveň oblíbeném vyhlídkovém místě, vznikne komorní odpočinkový prostor pro krátkodobý pobyt turistů i nás, obyvatel města.

Vyroste zde komfortní vydlážděné posezení s ohništěm, doplněné množstvím zídek. Ty svým umístěním odkazují na původní poutní trasu z města, kterou dnes přetíná dálnice.

Vše bude z přírodních a hlavně místních materiálů a zlepší se výhled přes dálnici, který je dnes narušený drátěným plotem.

Vyhlídka U Tří křížů se tak stane důstojným zastavením pro naše procházky.

Petros Martakidis

Seriál Město se mění představuje jedenáct velkých i malých změn ve Velkém Meziříčí, jedenáct atraktivních investičních záměrů města, jedenáct staveb s viditelným účinkem.

Některé z projektů jsou již v procesu, jiné brzy budou anebo jejich čas přijde ve chvíli příhodnějších dotačních příležitostí a finančních možností města. Všechny jsou však realistické a mají šanci na uskutečnění.