Cena stavebních pozemků bude pevná

28. 6. 2023

VM Hliniste_dr4-31712-800-600-80Stavební pozemky na Hliništích bude město prodávat za pevnou cenu. V případě vícero zájemců o tentýž pozemek o kupujícím rozhodne los.

Celkem jedenadvacet stavebních pozemků vzniká v nové rezidenční lokalitě na Hliništích ve Velkém Meziříčí. Velikost většiny z nich je kolem tisíce metrů čtverečních, jen jeden největší má rozlohu 1 800 m2. Formu jejich prodeje za pevnou cenu schválili zastupitelé v úterý. V případě více zájemců o jeden pozemek bude kupující vybrán veřejným losem za účasti notáře. Ve hře byla i varianta prodeje pozemků v aukci. Tu většina zastupitelů odmítla.

Cena stavebních pozemků zatím známá není. Bude jasná až po dokončení stavebních prací, tedy koncem srpna. Pozemky budou k prodeji nejdřív v říjnu. „Aktuálně eviduji dvacet osm zájemců o pozemek,“ sdělil starosta Alexandros Kaminaras.

Zájemci se mohou hlásit na e-mailovou adresu starosty města Alexandrose Kaminarase Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Martina Strnadová