Do spalovny se začne vozit později

28. 7. 2023

Popeláři 1Svoz komunálního odpadu z Velkého Meziříčí do brněnské spalovny měl začít už 1. září tohoto roku. V současné době to ovšem vypadá, že reálný termín je 1. leden 2024. na vině není ani spalovna, ani technické služby, ani město, ale automobilka MAN, která se zpozdila s dodávkou svozového vozu.

Auto se bude do Brna otáčet téměř každý den. Technické služby denně ukládají na skládce něco přes dvacet tun odpadu, nový automobil bude mít kapacitu 28 tun. Na Brno bude vyrážet už velmi brzo ráno, aby se vyhnul dopravní špice, nakládat se tak bude večer. Po návratu nebude zahálet a bude využívat podle aktuálních potřeb technických služeb.

V současné době se na skládce u Vysokého mostu ukládá cca deset tisíc tun odpadu ročně. Po zahájení svozu do brněnské spalovny to bude zhruba o osm tisíc tun méně. „Skládka bude dál otevřena a bude se na ní ukládat nespalitelný odpad," doplnil jednatel Technických služeb města Velké Meziříčí Jaroslav Mynář.

-pch-