První fáze výměny laviček je téměř u konce

21. 7. 2023

lavičkaV pondělí 17. července kolem deváté hodiny na ulici Poříčí neznámý řidič couval, a přitom zlikvidoval dřevěnou lavičku. Způsobil škodu ve výši zhruba deseti tisíc korun a ujel. „Naštěstí" šlo o lavičku starou, ne tedy o některou z těch, které přibyly během jara a začátkem léta.

Výměna městského mobiliáře začala na jaře. První etapa, ve které byla část laviček a odpadkových košů vyměněna, právě teď končí. Nešlo jen o výměnu, ale vznikla také nová odpočinková místa. Celkem bylo po městě rozmístěno dvacet nových laviček, třicet odpadkových košů a jeden stůl.
První etapa se týkala především ulic Sokolovská, Novosady, Pod Hradbami a v části ulice Hornoměstská. Nová odpočinková místa pak vznikla na hřbitovem, pod základní školou Oslavická a na ulicích Pionýrská a Čermákova. Byla vytipována na základě komunikace s veřejností.
„Během tohoto volebního období chceme lavičky, odpadkové koše nebo krytí kontejnerů vyměnit ve většině sídlišť," uvedl na jaře starosta města Alexandros Kaminaras.
-pch-

koš