Křižovatku zkrášlí kvetoucí záhon

14. 7. 2023

P1111383Kolem silnice Pod Hradbami vznikl netradiční okrasný pás, který bude zdobit hlavní tah městem.

Z dříve travnatého pruhu zarostlého pokryvným jalovcem u okružní křižovatky ulic Pod Hradbami a Třebíčská se stává okrasný záhon. V ploše rozdělené na samostatné části se střídají skupiny rozličných rostlin tak, aby spolu ladily, a také aby zvládaly podmínky ve svahu u silnice, kde je sucho a velký provoz.

„V jednotlivých segmentech dlouhého pásu najdete například fialově kvetoucí hvězdnice, bíle kvetoucí iberky nebo ve větru se pohybující vlny z trávy metlice. Vše doplňují tradiční malé tavolníky. Záhon je pojat jako kvetoucí v různých časových obdobích. Rozdělují jej bíle vyskládané pěšiny, jimiž je možno s opatrností přejít,“ popsala městská architektka Tereza Axmanová a dodala, že ještě zbývá dokončit výsadbu pokryvných rozchodníků ve svahu přímo v křižovatce.

Promyšlená výsadba pořádně vynikne teprve až rostliny řádně zakoření a rozrostou se, což chvíli potrvá. Nicméně již nyní plocha působí čistě a úhledně.

Martina Strnadová