Očkování covid-19

20210422 121241Velkomeziříčské očkovací centrum v těchto dnech registruje zájemce o očkování proti nemoci covid-19. My vám přinášíme přehledné informace, které vám pomohou lépe se zorientovat v této problematice.

Kde se přihlásit k očkování?
Na webu Ministerstva zdravotnictví: https://registrace.mzcr.cz/

Kam dorazit ve stanovený termín?
Jupiter club, Náměstí 17, Velké Meziříčí, 594 01

Kdy se začne očkovat?

První očkovací den v Jupiter clubu proběhl ve čtvrtek 6. května.
Druhý očkovací den byl ve čtvrtek 13. května.
Třetí očkovací den se uskuteční ve čtvrtek 20. května.

Kontakt:

  • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Telefonní číslo: 532 231 448

Co potřebujete s sebou na očkování?

  • Platný občanský průkaz
  • Platný průkaz zdravotní pojišťovny

S sebou si můžete přinést vyplněný pdfDotazník_a_informace_před_očkováním.pdf.

Na očkování v Jupiter clubu se už můžou hlásit zájemci starší 40 let
Od dnešní půlnoci (17. 5. 2021) se můžou na očkování proti onemocnění covid-19 registrovat lidé starší 40 let. A to i do nedávno zprovozněného centra pro vakcinaci ve velkomeziříčském Jupiter clubu. Na Vysočině je aktuálně podle informací Kraje Vysočina dohromady dvanáct očkovacích center.

Co vás čeká na očkování?
Vyšetření zdravotníkem, poučení, zodpovězení otázek... A následně očkování do svalu ramene.

Jak se chovat po očkování?
Hned po aplikaci vakcíny posečkat zhruba patnáct minut na místě. V den, kdy se necháte očkovat i den následující je vhodné naordinovat si klidový režim bez větší zátěže, nenamáhat se.

Je člověk po první dávce vakcíny chráněný proti nemoci covid-19?
Po první dávce nejde o dostatečnou ochranu, je tedy stále potřeba dodržovat veškerá opatření zahrnující mimo jiné pravidelné mytí a dezinfekci rukou nebo nošení respirátorů.

Případné nežádoucí reakce na očkování
Bolest svalů nebo kloubů, únava, bolest hlavy... Závažné reakce jsou podle odborníků velmi vzácné. Ti také apelují na lidi, že přínosy očkování převažují nad možnými nežádoucími účinky. Samotné onemocnění covid-19 totiž může zdraví významně poškodit nebo přivodit možné dlouhodobé následky.

Proč se očkovat?
Očkování je aktuálně podle odborníků nejvhodnější možnost, jak zvládnout současnou epidemii a vrátit se k běžnému životu bez plošných opatření. Navíc očkováním proti nemoci covid-19 chráníte před nákazou nejen sebe.

Orientace v očkovacím centru
V celém prostoru bude dostatečný počet pracovníků a dobrovolníků, kteří registrovaným zájemcům o očkování rádi a ochotně poradí. V úvodní administrativní části si každý připraví občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny a vyplněný dotazník (ten bude k dispozici případně i na místě). Následuje registrace a pohovor s lékařem a poté už samotné očkování. 

Nahoru