Nadjezd na Fajtův kopec by měl být snesen v noci ze 4. na 5. května

nadjezdNa začátku dubna by měla začít společnost METROSTAV s modernizací dálnice D1 od exitu 141 Velké Meziříčí – západ po exit 146 Velké Meziříčí – východ.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve středu 13. 3. 2019 zamítl stížnost na vítěze výběrového řízení společnost Metrostav. Od tohoto dne běží zákonná 15denní lhůta, kdy je možnost se proti tomuto rozhodnutí odvolat. Poté může ŘSD podepsat smlouvu a předat staveniště.

Ze předpokladu, že nepřijde odvolání, zahájí Metrostav stavbu 5. dubna 2019. Snesení nadjezdu (mostu na Fajtův kopec) by proběhlo v noci ze soboty na neděli ze čtvrtého na pátého května, jak informoval tiskový mluvčí METROSTAVu Vojtěch Kostiha.

Objízdná trasa přes Lhotky by tedy prošla dočasnou opravou během 5. dubna až 4. května. Finální oprava komunikace je naplánována na měsíc listopad 2019, kdy by měla být dokončena stavba nového nadjezdu, která je v tuto chvíli avizována na 25. 10. 2019.

Filipojakubská noc známá jako pálení čarodějnic proběhne jako obvykle na Fajtově kopci. Snesení nadjezdu akci nijak neohrozí.

Zuzana Najtová