Velkomeziříčská radnice má nového tajemníka

svaricek

Tajemníkem Městského úřadu Velké Meziříčí je Marek Švaříček.

Ve výběrovém řízení o tom rozhodla pětičlenná komise a její volbu potvrdil i starosta města Radovan Necid a ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

"Komise vybírala z dvaceti uchazečů. Byla složená ze zástupců města, městského úřadu a z kraje a její úsudek proto považuji za správný," komentoval výsledek výběrového řízení starosta Necid.

Třiatřicetiletý Marek Švaříček dosud pracoval na radnici jako šéf odboru dopravy. Veřejnosti je známý zejména svým razantním postupem proti kupčení s udělováním řidičských průkazů, které na radnici odhalil za bývalého vedení města. "Chci budovat profesionální a zároveň uživatelsky přívětivou radnici," představil svoje záměry nový tajemník.

Tajemník městského úřadu je v podstatě ředitelem radnice. Zodpovídá za hladký chod instituce, personální otázky, plnění zadání samosprávy a úkoly státu, které jsou delegovány na jednotlivá města. Tajemníka jmenuje a odvolává starosta za dohledu a schválení ředitele krajského úřadu.