Draka Kabely propustí 140 zaměstnanců

11. 3. 2011

Ke konci letošního března obdrží asi sto čtyřicet zaměstnanců velkomeziříčské firmy Draka Kabely výpověď.

Podle personalistky společnosti Magdy Svobodové bylo lidem hromadné propouštění již oznámeno. O svoje místa přijdou převážně pracovníci v dělnických profesích a v drtivé většině půjde o ženy. Propuštěna bude ale také část administrativních pracovníků jako například technici či skladníci. Důvodem této nepopulární změny jsou organizační důvody. Další propouštění prý ale pokračovat nemá. „Doposud nic nenasvědčuje tomu, že by mělo docházet k omezování další činnosti společnosti Draka Kabely,“ uvedla pro náš týdeník Magda Svobodová. Ta mimo jiné sdělila, že firma bude propuštěným zaměstnancům na svoje náklady nápomocna, ač to není její povinnost.  Spolupracuje se dvěma personálními a pracovními agenturami, které mohou lidi bez práce převzít jako svoje agenturní pracovníky a nabízet je na trhu. Kromě toho poskytne služby z programu Restart těm, kteří mají zájem o účast v projektu, jenž podporuje zaměstnance ve výpovědní době a poskytuje jim například vzdělávací aktivity či rekvalifikace. Lidé se mohou naučit různé dovednosti, počínaje tím, jak správně napsat životopis až třeba po absolvování počítačových kurzů. Tato iniciativa je pro zaměstnance dobrovolná, mohou jí využít, ale také nemusí, pokud se o sebe dokáží postarat sami. K překlenutí období bez práce by lidem mělo pomoci tříměsíční odstupné, které jim firma má vyplatit.

Firma Draka Kabely vyrábí kabely a vodiče pro automobilový průmysl. Je dceřinou společností nadnárodního uskupení Draka Holding N. V. se sídlem v Holandsku. V České republice byla založena 14. dubna 1994. K poslednímu únorovému dni letošního roku měla celkem 464 zaměstnanců.

Iva Horká