Někteří řidiči ve městě překračují rychlost i o čtyřicet kilometrů v hodině

hornomestska.jpgPo deset dnů probíhalo na dvou místech ve Velkém Meziříčí měření rychlosti projíždějících aut. Téměř polovina řidičů zde překročila maximální povolenou rychlost. V ulici Karlov jelo víc než dovolují předpisy 36 % projíždějících. U pneuservisu na ulici Hornoměstská to bylo dokonce 46,6 % všech řidičů.

Někteří řidiči ve městě překračují rychlost
i o čtyřicet kilometrů v hodině

Velké Meziříčí - Po deset dnů probíhalo na dvou místech ve Velkém Meziříčí měření rychlosti projíždějících aut. Téměř polovina řidičů zde překročila maximální povolenou rychlost. V ulici Karlov jelo víc než dovolují předpisy 36 % projíždějících. U pneuservisu na ulici Hornoměstská to bylo dokonce 46,6 % všech řidičů.

„Oslovil nás zástupce středočeské firmy s nabídkou bezplatného zpracování dopravní studie v našem městě. Společně jsme vytipovali dvě místa, na kterých byla následně měřena rychlost projíždějících aut. Zjistili jsme, že někteří řidiči jeli více než osmdesát či devadesát kilometrů v hodině a to už je opravdu zarážející. Pro nás je to další impuls k častějšímu měření Městskou policií,"  vysvětluje místostarosta města Josef Komínek a dále dodává, že studie byla zpracována i z důvodu zjištění celkového počtu projíždějících vozidel městem. „Těmito čísly můžeme argumentovat krajskému úřadu, aby začal dopravu na krajské komunikaci II/602 řešit, neboť v některých dnech je dopravní situace ve městě až neúnosná. Zejména v případě odklonu dopravy z dálnice," ještě doplňuje Josef Komínek.

Měření probíhalo ve dnech 22. února až 3. března tohoto roku. V ulici Hornoměstská byl radar umístěn u pneuservisu a v obou směrech tudy projelo 70 244 vozidel. Překročení maximální povolené rychlosti o 10 km / h se týkalo 32 754 vozidel. Rychlostí nad 90 km / h jelo celkem 91 řidičů.

Další měřící přístroj byl ve stejných dnech umístěn v ulici Karlov. Tam v obou směrech projelo celkem 82 359 vozidel. Překročení maximální povolené rychlosti o 10 km / h se týkalo 29 728 vozidel. Rychlostí nad 90 km / h jelo celkem 35 řidičů.

V těchto dnech dálnice nebyla uzavřena, jinak by byly počty projíždějících aut ještě mnohem vyšší.

Montáž radaru v ulici Karlov:
karlov.jpg

Tel.: +420 774 107 208