Město VM vyjadřuje podporu pražským starostům v boji proti změně nového loterijního zákona

videoterminaly.jpg
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR se má v následujících dnech zabývat změnou zákona, který měl původně dát radnicím možnost regulovat počet výherních videoterminálů. Po předposledním čtení se však do novely dostala věta o tom...

Foto: internet
 Tisková zpráva


Město Velké Meziříčí vyjadřuje podporu pražským starostům

v boji proti změně nového loterijního zákonaVelké Meziříčí - Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR se má v následujících dnech zabývat změnou zákona, který měl původně dát radnicím možnost regulovat počet výherních videoterminálů. Po předposledním čtení se však do novely dostala věta o tom, že by licence na videoterminály udělovalo pouze Ministerstvo financí. To se nelíbí jak pražským starostům, tak vedení města Velké Meziříčí.

            „Rezolutně odmítáme umístění jakýchkoli výherních automatů na území města. V současné době tu nemáme jediný výherní hrací přístroj, jehož povolování je v naší kompetenci. 

Nelíbí se nám, že v návrhu nového loterijního zákona je doslova uvedeno, že obec, na jejímž místě má být loterie nebo hra provozována, ´není účastníkem řízení o vydání povolení... k provozování loterie nebo jiné podobné hry podle tohoto zákona´. Proto vyjadřujeme podporu pražským starostům, kteří společně s veřejností podepisují petici a věříme, že poslanci vezmou v úvahu naše negativní ohlasy," říká místostarosta města Velké Meziříčí Josef Komínek.

            Projednávání novely loterijního zákona je jedním z bodů úterního programu. Kdy přesně se však dostane na řadu zatím není zcela jisté.

           

Veronika Poulová
Tisková mluvčí
Tel.: +420 774 107 208