Komerční banka půjčí Městu Velké Meziříčí devadesát milionů

Josef Kašpar (2) kopieMěsto se může pustit do rekonstrukce čistírny odpadních vod. Zvolilo bankovní dům, který mu poskytne úvěr ve výši devadesáti milionů korun. 
Tisková zpráva

 

Komerční banka půjčí Městu Velké Meziříčí devadesát milionů


Velké Meziříčí -  Město se může pustit do rekonstrukce čistírny odpadních vod. Zvolilo bankovní dům, který mu poskytne úvěr ve výši devadesáti milionů korun.

 

            „Podmínky úvěru, které byly stanoveny ve veřejné zakázce, byly tak specifické, že se do původního termínu žádná banka nepřihlásila. Tím byl ohrožen celý projekt. Proto jsme původní termín pro podání nabídek uchazečů prodloužili o jeden měsíc a poté se přihlásily rovnou banky dvě. Základním hodnotícím kritériem při volbě bankovního domu pro nás byla ekonomická výhodnost nabídky a také ostatní podmínky úvěru, jako je způsob zajištění," přibližuje celou situaci kolem výběru starosta města František Bradáč. „Výsledky nabídek byly překvapující a intenzivní jednání s bankami v minulém roce přineslo ovoce. Město obdrželo ´zajímavé úrokové sazby´ díky výbornému ratingu hospodaření a nízké zadluženosti," dodává Pavla Pólová, vedoucí finančního odboru. Obě nabídky nepožadovaly po městu žádné zajištění.

 

            Celková částka, kterou Komerční banka městu poskytne, činí 90.784.000,- Kč s dobou splatnosti do deseti let. Na úrocích zaplatí téměř 19 milionů 400 tisíc korun, úrok v nabídce je plovoucí, odvozen od sazby PRIBOR 3M. Město v zadávacím řízení požadovalo od uchazečů zpracovat variantní nabídky se splatností 10 a 15 let. Hodnotící komise vybrala variantu se splatností 10 let, protože v době, kdy začne město tento úvěr splácet, nebude mít žádné jiné úvěrové závazky. Další důvod je ten, že se chce město ucházet o dotaci k úrokům  v rámci programu Ministerstva zemědělství, kde musí splnit podmínky splatnosti úvěru do deseti let. Pak je možné získat dotaci k úrokům až do výše čtyř procent.

 

Informace týkající se rekonstrukce čistírny odpadních vod naleznete zde.

 

 


Veronika Poulová

Tisková mluvčí
Tel.: +420 774 107 208