Ve Velkém Meziříčí dochází k rušení některých spojů linky č. 2 MHD

Z důvodu malého zájmu o využívání linek městské hromadné dopravy rozhodlo vedení města o zrušení některých spojů od 13. prosince 2009.

pdf Nový jízdní řád linky č. 2 - Autobusové nádraží - Draka Kabely ZDE

Ve Velkém Meziříčí dochází k rušení některých spojů linky č. 2 MHD

Velké Meziříčí – 26.11.2009

Z důvodu malého zájmu o využívání linek městské hromadné dopravy rozhodlo vedení města o zrušení některých spojů.

"Důvodem k uvedeným změnám je skutečnost, že se podstatným způsobem snížil počet cestujících využívajících tyto spoje. Tím se samozřejmě zvýšila finanční ztráta, kterou musí Město Velké Meziříčí uhradit dopravci. Za stávající situace není reálné, aby Město Velké Meziříčí provozovalo nevyužívané autobusy,“ vysvětluje Marek Švaříček, vedoucí odboru dopravy.

Vedení města rozhodlo o následující úpravě provozu linky č. 2 MHD (845202):

1)     Budou zrušeny spoje č. 3 a 5.  Zůstane pouze jeden spoj č. 1, který zastane dosavadní tři spoje jedoucí ve skoro stejný čas k Draka Kabely. Odjezd z autobusového nádraží bude tedy jeden a to v 5:11 hod. Spoje s odjezdem z autobusového nádraží v 5:25 hod. již nepojedou.

2)     Budou zrušeny spoje č. 4 a 6.  Jedná se o zpětné spoje od Draka Kabely na autobusové nádraží. Zrušením spojů č. 3 a 5 musí být logicky zrušeny i spoje 4 a 6, kterými se autobus vracel zpátky na autobusové nádraží.

3)     Bude zrušen spoj č. 18
. Tento spoj lze nahradit linkovým autobusem č. 840214, spoj č. 18, jedoucím z Třebíče, který zastavuje na zastávce Třebíčská v 18:08 hod. (příjezd na autobusové nádraží v 18:15).

4)     Spoj č. 17 zůstane i nadále provozovaný
. Po příjezdu na zastávku Draka Kabely v 17:43 hod. pojede rovnou po obchvatu  na autobusové nádraží.

5)     Bude zrušen spoj č. 19 a s ním i jeho zpětný spoj č. 20
. Za tyto zrušeny spoje bohužel žádná náhrada není. V takto pozdní večerní hodinu již žádný linkový autobus nejede. Využitelnost těchto spojů je však velice malá a za stávající situace není nadále únosné tyto spoje provozovat

tel.: +420 774 107 208