Ponorka - centrum prevence

ponorkaPonorka – centrum prevence je zařízením Oblastí charity Žďár nad Sázavou. Centrum vzniklo v roce 1997 pod názvem Poradna pro děti a mládež. V současné době nabízí veřejnosti tyto okruhy služeb – „Nízkoprahový klub pro děti a mládež“ , „Streetwork – ternnéní práce“ a „Programy primární prevence rizkového chování“. Zařízení pomocí svých programů usiluje o předchází rizikovému chování u dětí a mládeže.

Nízkoprahový klub pro děti a mládež

Posláním Nízkoprahového klubu Ponorka je poskytovat zázemí, pomoc a podporu dospívajícím ve Žďáře nad Sázavou, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci neboj jsou jí ohroženi, a přispívat ke zlepšení kvality jejich života. Klub poskytuje mladým lidem podporu a odpornou pomoc i prostor pro zábavu. Přístup není omezen financemi, zájmem ani časem příchodu či odchodu.

Provozní doba:

Po, Út, Pá: 14:00 – 18:00

Streetwork

Ponorka se snaží o vyhledávání a nabízení pomoci uživatelům v jejich přirozeném prostředí. Streetwork neboli terréní sociální práce, přinášejí mladým lidem možnost vést rozhovory na témata týkající se závislosti, vztahů a dalších oblastí působících na život mladého člověka.

Provozní doba:

Út, St: 14:00 – 18:00

Programy primární prevence rizikového chování

Programy primární prevence se snaží ovlivnit postoje mladých lidí tak, aby se vyhnuli násilnému, asociálnímu a jinému nežádoucímu chování (šikanování, užívání drog, sexuální promiskuita apod.). Cílovou skupinou jsou jedinci II. stupně ZŠ, studenti středních škol, gymnázií, atd. Děti a mladiství jsou vedeni k tomu, aby si sami odpovídali na nejrůznější otázky týkající se sociální adaptace a komunikace. V současné době Ponorka působí na školách ve Žďáře nad Sázavou, ve Velkém Meziříčí a v dalších okolních městech a vesnicích žďárského kresu.

Provozní doba:

Út, St, Čt: 07:30 - 13:00

Kontakt:

Ponorka – centrum prevence
Nádražní 44
591 01 Žďář nad Sázavou
tel: +420566523975
mob: +420777755436
icq: 398734859
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ponorka.ecn.cz
www.zdar.caritas.cz