Akce finančně nebo věcně podporované městem

NA OSTRŮVKU SE TVOŘILO JAKO ZA STARÝCH ČASŮ

005Podzimní příroda poskytuje nepřeberné bohatství plodů a přírodnin, které lze použít k tvoření dekorací a výzdob.

Číst více...

40. Gastroden

DSC 2943Ve středu 11. října 2017 přivítali zaměstnanci a žáci Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel Velké Meziříčí návštěvníky tradiční gastronomické výstavy – 40. GASTRODNE.

Číst více...

Rozloučení s létem v Chlumku

DSC 03492. 9. 2017 uspořádal SDH Chlumek rozloučení s létem pro děti všech věkových kategorií. Celkem se zúčastnilo 33 dětí. Odpoledne se neslo v duchu soutěží a her. Nechybělo skákání v pytli, chůze na chůdách, luštění křížovky, ale i koupel v pěně .... Všechny děti byly nadšené a spokojené. Za svůj výkon obdržely dárky. Tímto SDH děkuje všem sponzorům a přátelům dětí za podporu této akce.

Číst více...

Dětský den v Hrbově

1Akce se opravdu povedla a nadšení nebyly pouze děti, ale také rodiče. Celkem se nám sešlo 79 soutěžících dětí a dali nám dost zabrat.
Děkujeme za věci, které jste nám poskytli. I díky nim se vydařilo vykouzlit úsměvy na dětských tvářích a děti s kromě spousty nových informací odnesli také něco na památku.
S hrdostí posílám několik fotek z překrásné akce.

S pozdravem za MS Hrbov Ing. Kateřina Klimešová

Číst více...

Dětský den ve Lhotkách

1V sobotu 26. srpna 2017 uspořádala Komise pro místní správu Lhotky, Kúsky, Dolní Radslavice dětské dpoledne. Tématem tohoto již šestého ročníku byl „PRAVĚK". Na děti čekaly různé úkoly s tématikou pravěku, děti lovily mamuta, tygra šavlozubého, zkoumaly pravěké potraviny, rozdělávaly oheň, házely kyjem a oštěpem, prolézaly jeskyní a kutálely obřím kamenem. Jednou z odměn bylo malování na obličej a vynikající perníkové kosti od paní Kamenské.

Číst více...

Česko-holandský summercamp

437Česko-holandský summercamp probíhal letos na Selském dvoře v Daňkovicích ve dnech 15. - 22. července 2017. Na této mezinárodní akci se potkají malí i velcí, Češi i Holanďané, evangelíci i římští katolíci, školáci i pracující i důchodci - dohromady kolem stovky účastníků. Akci pořádali členové velkomeziříčského evangelického sboru.

Číst více...

XVIII. ročník Memoriálu profesora Bedřicha Krejčího

6P8A6656V sobotu 10. června 2017 uspořádali velkomeziříčští skauti již 18. ročník Memoriálu prof. Bedřicha Krejčího. I přes z počátku ne moc příznivé počasí se z této soboty vyklubal pěkný den, a účastníci memoriálu si na připravených stanovištích mohli vyzkoušet své dovednosti, odvahu i trpělivost.

Číst více...

Návštěva Rumunska

IMG 4045Není mnoho míst na světě, kde by žila pohromadě početná komunita Čechů, kam můžeme vyjet a domluvíme se vlastním jazykem.
Asi tisíc kilometrů vzdálený rumunský Banát byl česky mluvícími kolonisty osídlen v polovině 19. století a dodnes si zachoval tradiční zemědělský způsob života, který známe z našich vesnic. Do nemalé komunity v Gerníku a nejbližších vesnic jsem byl vyslán v rámci kněžské formace světícím biskupem pražským Václavem Malým na pastorační praxi. Vedle běžných liturgických úkonů, katechezí, návštěv nemocných byla příležitost během společných večerů při harmonice mluvit i o současném životě v naší zemi, představit život na Velkomeziříčsku.

Číst více...

Dětský den v Horních Heřmanicích

DSC 0363Dne 12.8.2017 se v obci Horní Heřmanice konal dětský den se soutěžemi. Děti soutěžily v různých soutěžích a za vykonané úkoly každé dítě obdrželo ceny. U myslivců děti poznávaly zvěř, určovaly stopy, skládaly puzzle se zvířátky na čas atd., další zastávkou byla např. švadlena - zde děti motaly rozmotaná klubíčka, zahradník - zasadily si vlastní semínko a poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny, zedník - postavily dům z kostek a kuchař - zde poznávaly po čichu různá koření.

Číst více...

FAJTFEST (20.-22.7.2017) Velké Meziříčí

ff317Letošní ročník FAJTFESTu je minulostí. Stal se v mnohém výjimečným. Ve čtvrtek po kroupové a dešťové smršti bylo ohroženo samé konání festu (převážnou část dne se hrálo a improvizovalo ve Ski Baru). Následující 2 dny proběhly (naštěstí) už standardně.

Číst více...