Bílé kontejnery rozšíří možnosti třídění o drobný kovový odpad

KOV 2015nahled-1

Občané Velkého Meziříčí budou mít od nového roku možnost třídit do speciálních nádob bílé barvy kovové odpady a kovové obaly, například konzervy od potravin, plechovky od piva nebo nealkoholických nápojů, kovové obaly od kosmetiky, který doposud končil v komunálním odpadu nebo v lepším případě ve sběrném dvoře, víčka od jogurtů a podobně. Město Velké Meziříčí nakoupilo 25 kusů nádob, které Technické služby rozmístí v průběhu ledna – února na vytipovaná stanoviště tak, aby byly k dispozici co nevětšímu počtu obyvatel v dostupné docházkové vzdálenosti.

Věříme, že si k novým nádobám občané najdou cestu a toto zintenzivnění systému třídění odpadů bude dalším krokem ke snížení celkového ročního množství vyprodukovaného komunálního odpadu.

Městský úřad Velké Meziříčí - odbor životního prostředí